APCF00131375470M00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Sumida America Inc.
In Stock: 0
Datasheet
47 µH Shielded Inductor 3 A 52.8mOhm Nonstandard
APCF00131375470M00
DigiKey Part Number
553-APCF00131375470M00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APCF00131375470M00
Description
FIXED IND 47UH 3A 52.8 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
52.8mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.309" (7.85mm)
Current - Saturation (Isat)
2.7A