WDP.2458.25.4.B.02
DigiKey Part Number
931-1338-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WDP.2458.25.4.B.02
Description
RF ANT 2.4/5.5GHZ CER PATCH PIN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA WLAN Ceramic Patch Pin Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WDP.2458.25.4.B.02 Models
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Taoglas Limited
Return Loss
-19dB, -5dB
Packaging
Tray
Gain
6dBi, 8dBi
Part Status
Active
Power - Max
10 W
RF Family/Standard
WiFi
Termination
Pin
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 5.5GHz
Height (Max)
0.157" (4.00mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz