SWDP.2458.15.4.A.02
DigiKey Part Number
931-1594-2-ND - Tape & Reel (TR)
931-1594-1-ND - Cut Tape (CT)
931-1594-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SWDP.2458.15.4.A.02
Description
SWDP.2458.15.4.A.02 5DBI 15MM EM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Wi-Fi Ceramic Patch Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SWDP.2458.15.4.A.02 Models
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Taoglas Limited
Gain
5.7dBi, 5.29dBi, 4.03dBi
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Max
10 W
Part Status
Active
Termination
Solder
RF Family/Standard
WiFi
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Height (Max)
0.157" (4.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.2GHz, 5.675GHz
Applications
Wi-Fi
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.5GHz, 5.5GHz ~ 5.85GHz