UMJ107AB7222MAHT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
Datasheet
TDK
2200 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
UMJ107AB7222MAHT
DigiKey Part Number
UMJ107AB7222MAHT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMJ107AB7222MAHT
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
UMJ107AB7222MAHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)