C0603X222M5RAC3121 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 7,015
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 4,000
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
Taiyo Yuden
2200 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603X222M5RAC3121
DigiKey Part Number
399-C0603X222M5RAC3121TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X222M5RAC3121
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)