MLAST1L3YB5474MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 7,336
Datasheet
0.47 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
MLAST1L3YB5474MFNA01
DigiKey Part Number
587-MLAST1L3YB5474MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLAST1L3YB5474MFNA01
Description
CAP CER 0.47UF 25V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLAST1L3YB5474MFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)