MLASH21GSB5104KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 5,720
Datasheet
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
MLASH21GSB5104KTNA01
DigiKey Part Number
587-MLASH21GSB5104KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASH21GSB5104KTNA01
Description
CAP CER 0.1UF 100V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLASH21GSB5104KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)