MLASE105SB7224MFNB25 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 14,680
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 9,900
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
TDK
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
0.22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MLASE105SB7224MFNB25
DigiKey Part Number
587-MLASE105SB7224MFNB25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASE105SB7224MFNB25
Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASE105SB7224MFNB25 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)