MCJCE32MLB7226KPPDTJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1,437
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 121
Murata Electronics
Murata Electronics
22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MCJCE32MLB7226KPPDTJ
DigiKey Part Number
587-MCJCE32MLB7226KPPDTJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCJCE32MLB7226KPPDTJ
Description
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCJCE32MLB7226KPPDTJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)