MCJCE32MLB7226KPPDT1
DigiKey Part Number
587-MCJCE32MLB7226KPPDT1TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCJCE32MLB7226KPPDT1CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MCJCE32MLB7226KPPDT1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCJCE32MLB7226KPPDT1
Description
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MCJCE32MLB7226KPPDT1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)