MBASU105SB5103KFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 9,602
Datasheet
TDK
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
MBASU105SB5103KFNA01
DigiKey Part Number
587-MBASU105SB5103KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASU105SB5103KFNA01
Description
CAP CER 10000PF 50V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASU105SB5103KFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)