UMK105BJ103KV-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UMK105BJ103KV-F |
Description | CAP CER 10000PF 50V X5R 0402 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | UMK105BJ103KV-F Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |