MBASG32MAB7106KPNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 787
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1,440
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 532
In Stock: 800
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
10 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MBASG32MAB7106KPNA01
DigiKey Part Number
587-MBASG32MAB7106KPNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBASG32MAB7106KPNA01
Description
CAP CER 10UF 35V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBASG32MAB7106KPNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)