CDRH127NP-221MC
DigiKey Part Number
308-1465-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1465-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1465-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH127NP-221MC
Description
FIXED IND 220UH 1.16A 390 MOHM
Detailed Description
220 µH Shielded Inductor 1.16 A 390mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
390mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)