SIT9002AC-143N33DO100.00000Y is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
100 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT9002AC-143N33DO100.00000Y
DigiKey Part Number
SIT9002AC-143N33DO100.00000Y-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9002AC-143N33DO100.00000Y
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Mfr
Spread Spectrum Bandwidth
-0.50%, Down Spread
Series
Current - Supply (Max)
84mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Output
LVPECL
Current - Supply (Disable) (Max)
10µA
Voltage - Supply
3.3V
Base Product Number
Frequency Stability
±50ppm