CL31B225KCHZNWE
DigiKey Part Number
1276-CL31B225KCHZNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL31B225KCHZNWECT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B225KCHZNWE
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1206
Detailed Description
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)