12061C225K4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM31GR72A225KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM31GR72A225KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM31GR72A225KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12061C225K4T2A
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
12061C225K4T2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)