CL21C101JB61PND is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 14,550
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 6,450
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Walsin Technology Corporation
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CL21C101JB61PND
DigiKey Part Number
1276-CL21C101JB61PNDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21C101JB61PND
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)