CL21B103KCANNND is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 65,322
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 157,913
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KEMET
TDK
YAGEO
Taiyo Yuden
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
YAGEO
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CL21B103KCANNND
DigiKey Part Number
CL21B103KCANNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B103KCANNND
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21B103KCANNND Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)