CL10X226MR8QRWC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 100,008
Datasheet
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
22 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
CL10X226MR8QRWC
DigiKey Part Number
1276-CL10X226MR8QRWCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10X226MR8QRWC
Description
CAP CER 22UF 4V X6S 0603
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)