GRM188C80G226ME15D
DigiKey Part Number
490-GRM188C80G226ME15DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM188C80G226ME15DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM188C80G226ME15DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM188C80G226ME15D
Description
CAP CER 22UF 4V X6S 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GRM188C80G226ME15D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)