CL10B224KO8NNWC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 277,823
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Taiyo Yuden
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
TDK
TDK
0.22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CL10B224KO8NNWC
DigiKey Part Number
1276-2011-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10B224KO8NNWC
Description
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10B224KO8NNWC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)