CL10B224KA8NNND is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 277,823
Datasheet
Direct
Johanson Dielectrics Inc.
Direct
Taiyo Yuden
Upgrade
KEMET
Upgrade
TDK
TDK
YAGEO
KEMET
0.22 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CL10B224KA8NNND
DigiKey Part Number
CL10B224KA8NNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10B224KA8NNND
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10B224KA8NNND Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)