CL10B221KC85PNC
DigiKey Part Number
1276-6988-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-6988-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-6988-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10B221KC85PNC
Description
CAP CER 220PF 100V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CL10B221KC85PNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode
Series
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)