C0603C221J1HACAUTO
DigiKey Part Number
399-16583-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16583-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16583-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C221J1HACAUTO
Description
CAP CER 0603 220PF 100V ULTRA ST
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0603C221J1HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)