CL10A225KO8NNWC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 740,066
Datasheet
Direct
Knowles Novacap
Direct
Walsin Technology Corporation
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
In Stock: 16
In Stock: 900
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
YAGEO
2.2 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
CL10A225KO8NNWC
DigiKey Part Number
1276-CL10A225KO8NNWCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10A225KO8NNWC
Description
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL10A225KO8NNWC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)