CL03A104KO3NNND is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 2,023,782
Datasheet
Direct
Venkel
In Stock: 200,000
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
KYOCERA AVX
Würth Elektronik
Darfon
TDK
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Murata Electronics
Murata Electronics
In Stock: 323
0.1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
CL03A104KO3NNND
DigiKey Part Number
1276-CL03A104KO3NNNDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL03A104KO3NNND
Description
CAP CER 0.1UF 16V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL03A104KO3NNND Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)