CL03A104KA3NNND is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 1,771,181
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 131,715
Datasheet
Würth Elektronik
Darfon
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
CL03A104KA3NNND
DigiKey Part Number
1276-CL03A104KA3NNNDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL03A104KA3NNND
Description
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)