PE3C6658LF/WP-24 is available for purchase but is not normally stocked.
L-com
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA LMR 240 24.00" (609.60mm)
PE3C6658LF/WP-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C6658LF/WP-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6658LF/WP-24
Description
WATERPROOF IP68 SMA MALE (PLUG)
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C