FMC0404240LF-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
L-com
Pasternack
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA LMR 240 24.00" (609.60mm)
FMC0404240LF-24
DigiKey Part Number
5328-FMC0404240LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMC0404240LF-24
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
LMR 240
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C