PE3C0046/WP-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 4
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 400 60.0" (1.5m) 5.0'
PE3C0046/WP-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C0046/WP-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C0046/WP-60
Description
WEATHERPROOF BOOT N MALE TO N MA
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 400
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C