PE3C2309/WP-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C2309/WP-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C2309/WP-60
Description
WATERPROOF IP68 N MALE (PLUG) TO
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 400 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 400
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C