ERJ-1GNJ474C
DigiKey Part Number
P123334TR-ND - Tape & Reel (TR)
P123334CT-ND - Cut Tape (CT)
P123334DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-1GNJ474C
Description
RES SMD 470K OHM 5% 1/20W 0201
Detailed Description
470 kOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-1GNJ474C Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)