GRM188R72A471MA01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 99,286
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 12,434
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
In Stock: 808
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
470 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)