KGM15AR72A471MM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 12,756
Datasheet
In Stock: 808
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Murata Electronics
Direct
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
KEMET
KEMET
470 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KGM15AR72A471MM
DigiKey Part Number
478-KGM15AR72A471MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AR72A471MM
Description
CAP CER 470PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15AR72A471MM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)