GRM1885C2A270JA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 33,095
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
TDK
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
Upgrade
KEMET
Walsin Technology Corporation
YAGEO
Venkel
In Stock: 80
27 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
GRM1885C2A270JA01J
DigiKey Part Number
GRM1885C2A270JA01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM1885C2A270JA01J
Description
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM1885C2A270JA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)