15KPA48CE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 479
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Similar
YAGEO
In Stock: 900
YAGEO
MCC (Micro Commercial Components)
Comchip Technology
Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA48CE3/TR13
DigiKey Part Number
15KPA48CE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA48CE3/TR13
Description
TVS DIODE 48VWM P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Through Hole
Bidirectional Channels
1
Package / Case
P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
50.54V