CLM-22-50-95-36-TC50-F6-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for CLM-22-50-95-36-TC50-F6-3 is not available
CLM-22-50-95-36-TC50-F6-3
DigiKey Part Number
1214-CLM-22-50-95-36-TC50-F6-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLM-22-50-95-36-TC50-F6-3
Description
LUX SERIES COB
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) CLM-22 Gen5 White, Cool Square
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
33.5V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
166 lm/W
Current - Max
1.76A
CRI (Color Rendering Index)
95
Color
White, Cool
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
5830lm (Typ)
Current - Test
1.05A