X9001248-4GMSMB3000R
DigiKey Part Number
478-X9001248-4GMSMB3000R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X9001248-4GMSMB3000R
Description
ANTENNA, LTE MAGNETIC 3M, RG174,
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
KYOCERA AVX
Return Loss
-5.2dB, -5.8dB, -6dB
Packaging
Bag
Gain
-0.5dBi, -0.2dBi, 1.8dBi, 1.9dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 3m
RF Family/Standard
Cellular
Termination
SMA Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
Ingress Protection
IP65
Frequency (Center/Band)
875MHz, 2.2GHz
Mounting Type
Magnetic
Frequency Range
790MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz
Height (Max)
4.409" (112.00mm)