X9001248-4GMSMB1000R
DigiKey Part Number
478-X9001248-4GMSMB1000R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
X9001248-4GMSMB1000R
Description
ANTENNA,LTE MAGNETIC 1000
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA LTE, LoRa, Sigfox Whip, Straight SMA Male Magnetic
Category
Number of Bands
6
Manufacturer
KYOCERA AVX
Return Loss
-5.2dB, -5.8dB, -6dB
Packaging
Box
Gain
-0.5dBi, -0.2dBi, 1.8dBi, 1.9dBi
Part Status
Active
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
802.15.4, Cellular
Ingress Protection
IP65
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Magnetic
Frequency (Center/Band)
700MHz, 800MHz, 900MHz, 1.8GHz, 2.1GHz, 2.6GHz
Height (Max)
4.409" (112.00mm)
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz