TAJB225K020RNJ
DigiKey Part Number
478-3880-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3880-1-ND - Cut Tape (CT)
478-3880-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJB225K020RNJ
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 20V 1411
Detailed Description
2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 1411 (3528 Metric), 1210 3.5Ohm
EDA/CAD Models
TAJB225K020RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
20 V