KGM32ER71E224JU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 8,240
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Knowles Syfer
KEMET
KEMET
YAGEO
0.22 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
KGM32ER71E224JU
DigiKey Part Number
478-KGM32ER71E224JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ER71E224JU
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM32ER71E224JU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)