C1210C224J3GACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C224J3GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210C224J3GACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210C224J3GACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C224J3GACTU
Description
CAP CER 0.22UF 25V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C224J3GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.091" (2.30mm)