KGM31MR71E224JL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 406
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3,249
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 5,387
Direct
KEMET
Direct
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
KEMET
Parametric Equivalent
Murata Electronics
0.22 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31MR71E224JL
DigiKey Part Number
478-KGM31MR71E224JLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31MR71E224JL
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31MR71E224JL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)