KGM31MR71H224JU
DigiKey Part Number
478-KGM31MR71H224JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31MR71H224JUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31MR71H224JUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31MR71H224JU
Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206
Detailed Description
0.22 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31MR71H224JU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)