KGM31BR71C392KT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Knowles Syfer
3900 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31BR71C392KT
DigiKey Part Number
478-KGM31BR71C392KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BR71C392KT
Description
CAP CER 3900PF 16V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31BR71C392KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)