KGM31BR71H392JT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 230
Datasheet
In Stock: 2,700
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
3900 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31BR71H392JT
DigiKey Part Number
478-KGM31BR71H392JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BR71H392JT
Description
CAP CER 3900PF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31BR71H392JT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)