KGM21AR51E334KU
DigiKey Part Number
478-KGM21AR51E334KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM21AR51E334KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM21AR51E334KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21AR51E334KU
Description
CAP CER 0.33UF 25V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
KGM21AR51E334KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)