KGM15AR71H472JM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 8,396
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 17,969
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Walsin Technology Corporation
Direct
KEMET
YAGEO
YAGEO
Vishay Vitramon
In Stock: 226
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
4700 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KGM15AR71H472JM
DigiKey Part Number
478-KGM15AR71H472JMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AR71H472JM
Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15AR71H472JM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)