KGM15AR71H152MT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 9,869
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Venkel
Venkel
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
1500 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KGM15AR71H152MT
DigiKey Part Number
478-KGM15AR71H152MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AR71H152MT
Description
CAP CER 1500PF 50V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM15AR71H152MT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)